Comisia de rasă UChM | |
Președintele comisiei | Bișir Tatiana |
Secretarul comisiei | Kaplichnaya Svetlana |
Membrul comisiei | Buianovscaia Svetlana |
Membrul comisiei | Ruin Vadim |
Membrul comisiei | Pațula Liudmila |
Comisia experților de calificare pe calitățile de serviciu | |
Președintele comisiei | Volineț Serghei |
Secretarul comisiei | Achimova Veronica |
Membrul comisiei | Ruin Vadim |
Membrul comisiei | Nichiforov Vadim |
Membrul comisiei | Podlisnic Dorian |
Membrul comisiei | Belii Leonid |
Comisia experților de calificare pe exterior | |
Președintele comisiei | Volineț Serghei |
Vicepreședinte al сomisiei | Ruin Vadim |
Secretarul comisiei | Achimova Veronica |
Membrul comisiei | Cvitco Inga |
Membrul comisiei | Pațula Liudmila |
Membrul comisiei | Bișir Tatiana |
Comisia Expozițională | |
Președintele comisiei | Ruin Vadim |
Secretarul comisiei | Pațula Liudmila |
Membrul comisiei | Kaplichnaya Svetlana |
Membrul comisiei | Cvitco Inga |
Membrul comisiei | Bișir Tatiana |
Comisia pe standarte de rasă | |
Președintele comisiei | Bishir Tatiana |
Secretarul comisiei | Kaplichnaya Svetlana |
Membrul comisiei | Buianovscaia Svetlana |
Membrul comisiei | Pațula Liudmila |
Membrul comisiei | Macovei Maria |
Comisia de sport, de calificare a calităților de serviciu | |
Președintele comisiei | Volineț Serghei |
Vicepreședinte al сomisiei | Podlisnic Dorian |
Secretarul comisiei | Dobrov Eugen |
Membrul comisiei | Goncharenco Nicolai |
Membrul comisiei | Nichiforov Vadim |
Membrul comisiei | Belii Leonid |
Comisia de etică și soluționarea problemelor | |
Președintele comisiei | Lupașcu Anatolii |
Secretarul comisiei | Cheaburu Oleg |
Membrul comisiei | Volineț Serghei |
Membrul comisiei | Ruin Vadim |
Comisia pe relațiile internaționale | |
Președintele comisiei | Volineț Serghei |
Președinte interimar al comisiei | Korsak Alexandr |
Membrul comisiei | Ruin Vadim |
Membrul comisiei | Lupașcu Anatolii |
Departamentul juridic | |
Președinte departamentului | Lupașcu Anatolii |
Specialist principal al departamentului | Cheaburu Oleg |
Centrul obștesc de învățătură chinologică | |
Președinte centrului | Volineț Serghei |
Specialist principal în «Junior Handling» | Cvitco Inga, Golub Svetlana, Covali Alexandru |
Specialist principal în «Grooming» | Macovei Macovei, Pațula Liudmila |
Medic veterinar - specialist principal pe „Baze îngrijirii urgente veterinare pentru animale” |
Ruin Vadim Cvitco Inga |
Specialiștii principali în "Antrenamente cu câini" |
Belii Nicoleta, Shaposhnikov Ivan, Porciulean Ilona, Brabechan Grigorie |